Меню KDT

Новости

Главная Новости

Ашық сабақ Өлшеу құралдары. 2 сынып

Сабақ тексерілді:

Оқу ісінің меңгерушісі: Омарова А.М

САБАҚ:Математика

Өлшеу құралдары.

Мектеп: «Ақтас  негізгі мектебі» КММ

Күні:18.10.2018ж

Мұғалімнің есімі:НегмеджановаК.С

 

СЫНЫП: 2

Қатысқандар саны: 3

Қатыспағандар: 0

Сабақ негізделген оқу

мақсаты (мақсаттары)

2.1.3.3** - шамалар мәндерін:

ұзындық (см, дм, м)/

масса (кг, ц)/

уақытты: с, мин., ай, жыл олардың арасындағы өлшем бірліктерін салыстыру және амалдар орындау,

әр түрлі өлшеу аспаптарының межелерін

ажырата біледі

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

              Шамаларды және өлшем бірліктерін ажырата алады.

·         Оқулықта  берілген тапсырмаларды орындайды.

Оқушылардың басым бөлігі:

·          Өлшем бірліктерін салыстырады және  амалдар орындайды

Кейбір оқушылар:

·         Өлшем бірліктеріне берілген есептердің мәндерін анықтай алады және түрлендіре алады

Бағалау  критерийі

Жеке, жұптық, топтық  тапсырмаларды орындай алады.

Сабақ барысында  тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.

Ресурстар

Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар  және  әртүрлі  заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.

Әдіс-тәсілдер

Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.

Пәнаралық байланыс

Музыка, қазақ тілі,

АКТ қолдану дағдылары

АКТ

Жоспарланған

уақыт

  Сабақтағы жоспарланған іс- әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

    3минут   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жаңа білім

5 минут

 

І Ұйымдастыру бөлімі.  

Психологиялық  дайындық

           Қайырлы таң ,алтын күн,

           Қайырлы таң, алтын таң.

           Қайырлы таң, достарым!

            Сендерді көрсем қуанам

 

           1, 2, 3,

           Отырамыз тып-тыныш,

           Жалқаулықты тастаймыз

           Біз сабақты бастаймыз!

 

 

Топтарға бөлу. «Килограмм», «Метр», «Уақыт»

 

 

 

 

 

 

«Өз жұбыңды тап» ойыны

Оқушыларға шамалар жазылған әр түрлі қима қағаздар таратылады. Әр оқушы өз жазуына сәйкес жұпты табуы керек.

1кг           1000г                           1сағ         60 мин

1 м           10 дм                           1ц             100кг                                              

1мин         60 сек                        1дм          10см                           

1  м          100  см                       4сағ        240мин

1ай                                                                

 

Интерактивті  тақта

 

 

 

қимыл – қозғалыстар арқылы жаттығуды жасайды

 

 

 

 

Қағаз  қиын- дылары

 

 

 

 

 

 

 

Карточкалар

 

 

 

 

Сабақ ортасы  

 

 

 

 

1-тапсырма: Топтық жұмыс.

 

Дескриптор:

1.Өлшеу құралдарын не үшін қолданатынын біледі

2. Өлшеу құралдарының өлшем бірліктерін айтады.

 

 

Оқулықпен  жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Сергіту сәті

«Қызыл гүлім ай»

 

 

 

Видео

жазбадағы би

 

 

 3-тапсырма:

«Кім жылдам» ойыны.

Сұрақ-жауап.

-Сағаттың қандай тілдері бар?

- Олар қалай аталады?

-Олардың бір-бірінен қандай айырмашылығы бар?
Сағат қандай уақытты көрсетіп тұр? Неше минут өтті?

Дескриптор:

1.Сағат тілдерін ажыратады.

 2.Берілген уақыт өлшемін (сағат,минут)нақты айтады.

Сөзжұмбақты шеш.

/Оқушылар амалдарды орындай отырып, сөз құрау қажет және шыққан сөз туралы мақал-мәтел айтады /.

 

90 см +6 дм =

? дм

т

1ц-54 кг=

? кг

қ

83кг-45 кг=

 ? кг

o

50кг+40 кг=

?  кг

с

1 м-55 см=

? см

д

18 л – 11 л  =

? м

ы

 

45 см

  38 кг

90 кг

15 дм

7 л

 46 кг

 

 

 

 

 

 

 

5- тапсырма.

Ж.Ж.«Зертте».

1-топ. Әлия мен Сырымның салмағы қанша? (77кг)

2-топ. Санжардың салмағы қанша?  (41кг) 

3-топ. Ең ауыры кім? (Сырым).

Шарты:                                               Шарты:

Әлия-34кг        ?кг                             Маржан-36кг    77кг

Сырым-43кг                                       Санжар-?кг

Шешуі:34+43=77(кг)                        Шешуі:77-36=41(кг)

Жауабы: 77кг                                     Жауабы:Санжар 41кг

 

Дескриптор:

1.Зерттеу жұмысын орындайды.

 2. Мәліметтерді пайдаланып есептер құрастырады.

 

Дәптермен жұмыс

Сабақтың аяқталуы

Қорытынды.

Не үйреніп,не білдік?

·  Сабақта не қызық болды?

·  Қандай қиындықтар кездесті?

·  Не маңызды болды деп ойлайсыңдар?

 

Рефлексия

 

 

 

                 

   

-Балалар,  сабақтың басындағы  мақсатқа  қол жеткіздік пе?

 

·        Бағалау

«Өз  жетістігін бағалау» парағында  стикер  алып, өздеріңді  бағалаңдар.

Жасыл-өлшем бірліктерін түрлендіре аламын;

Сары- өлшем бірліктерін түрлендіруде қателер жіберемін;

Қызыл- өлшем бірліктерін түрлендіруде қиналамын.

 

 

 

 

 

 

 

.

Үйге тапсырма:  №2 оқулықта №2 дәптердегі 

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз

қабілеті жоғары оқушылар ға тапсырманы күрделен діруді  қалай  жоспарлай сыз?

Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?

 

 

 

 

Пəнаралық байланыс

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы

байланыс

Деңгейлік  тапсырма лар  беру

А:67-25=42    70-56=1 4

    78+9=87      63-8=55

    100-9=91     66+24=90

    49+7=56      33-7=26

    51-3=48

 

«Жақсы!, жарайсың!, өте жақсы!»

 

Денсаулыққа пайдалы  қимылдар жасату

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

67-25=                  70-56=                           49+7=

78+9=                   63-8=                             33-7=

100-9=                 66+24=                           51-3=

 

 

67-25=                  70-56=                           49+7=

78+9=                   63-8=                             33-7=

100-9=                 66+24=                           51-3=

 

 

 

67-25=                  70-56=                           49+7=

78+9=                   63-8=                             33-7=

100-9=                 66+24=                           51-3=

 

 

 

 «Килограмм»

 

«Метр»

 

 «Уақыт»

 

 

Солтүстік Қазақстан облысы

Есіл ауданы

«Ақтас негізгі мектебі»КММ

 

 

Сынып :2

Ашық  сабақ :

                 « Өлшеу құралдары»

 

 

 

                                                       Жауапты: Негмеджанова К.С

 

                                        2018-2019 оқу  жылы

       

 

 

 


90 см +6 дм =

? дм

 

т

1ц-54 кг=

? кг

 

қ

83кг-45 кг=

? кг

 

o

50кг+40 кг =

?  кг

 

с

1 м-55 см=

? см

 

д

18 л – 11 л  =

? м

 

ы

 

45 см

 38 кг

90 кг

15 дм

7 л

 46 кг

 

 

 

 

 

 

 

1кг           1000г       1сағ         60 мин

1 м           10 дм       1ц             100кг                                              

1мин         60 сек     1дм          10см                           

1  м          100  см     4сағ        240мин

1ай                                                               

 



Чтобы оставлять комментарии авторизуйтесь

Обсуждение не найдено